pondelok 20. apríla 2015

Prekvapko

kvetinové.

Som našla v kúpeľni. Orchidea, ktorá po spadnutí stratila asi tri kvety (horko som zaplakala :( ), už zase odkvitá, a tak som šla utrhnúť tie uvädnuté kvety. A zistila som, že už vyháňa ďalšiu stonku. Juch! Bude kvitnúť? Juch. Krásne bezúdržbová rastlina to je. Mala osm trochu strach ju presťahovať do kúpeľne, kde máme také zrnité sklo. Ale asi jej také svetlo stačí a hovie si v dostatku vlhkosti. :)

No a aby som dala aspoň nejakú fotku kvetín, keď už o píšem o kvete, ktorý ešte nevykvitol, pridávam aspoň moje stužkovanie v rámci mysteriózneho šitia.


Konečne som sa k tomu dokopala. Už sa začalo kompletovať a ja som zas oneskorenec, ale aspoň som zvládla tento krok. A som rada, že som si to skúsila. Síce mi tie kvetinky nepripadajú veľmi ako ružičky, ale...zdiaľky to dáva kvetinový dojem. :))) Světluška dala pekný návod, niečo som skúšala aj gúgliť, ale v rýchlosti som našla len toto, odkiaľ som zas skúsila stužkové stonky - nevedela som, čo s tou kruhovou ozdobou, tak som plietla piate cez deviate. :D 

No a aspoň jeden recepis-nerecepis. Kedysi dávno som vygúglila tento kohútí zob a chcela som ho skúsiť. Došlo naň. Konečne. Aleeee...také obmeny som urobila, že ho budem musieť skúsiť znova. :D Maslo som dala cca pol na pol s olejom, kokos ani slnečnicu som nedala, múku si už nepamätám. Dala som však posekané pšeničné vločky (je možné, že namiesto tej múky :D), posekané datle s figami. A ani cukor som nedala a s medom som váhala natoľko, že som ním až natierala placičky pred pečením. :D Takže, suma sumárum: je to úplne iný recept, ale manžel bol náramne spokojný. :)

4 komentáre:

Ďakujem za návštevu, milé slovo a prajem príjemný čas. :)